0

Stefan Żeromski Pisma zebrane 16 Walka z szatanem Tom 1 Nawracanie Judasza PD F Ebook EPUB MOBI

Stefan Żeromski

Pisma zebrane 16 Walka z szatanem Tom 1 Nawracanie Judasza PDF

T230621.jpg

Pobierz :

pobierzpdf

Krytyczne wydanie „Pism zebranych” Stefana Żeromskiego pod redakcją Zbigniewa Golińskiego zaczęło ukazywać się w roku 1981 nakładem SW „Czytelnik”. Edycja została zaplanowana na 39 tomów podzielonych na sześć serii: trzy serie utworów literackich (nowele, powieści, dramaty – łącznie 23 tomy), serię utworów publicystycznych (3 tomy), dzienniki (7 tomów) oraz listy (6 tomów). W latach 1981-1996 ukazało się kilkanaście tomów „Pism”; w latach późniejszych – w wyniku najpierw przemian na rynku wydawniczo-księgarskim, a następnie choroby i wreszcie śmierci profesora Golińskiego (w roku 2008) – tempo prac zostało spowolnione i w końcu ustało. Z planowanych 39 tomów dotychczas ukazało się 21 tomów: 15 tomów utworów literackich i 6 tomów listów.
Obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zdecydował się – we współpracy z Wydawnictwem Instytutu Badań Literackich PAN – wznowić edycję „Pism zebranych”, rozpoczynając ją od opublikowania ośmiu niewydanych dotąd tomów utworów literackich, przygotowywanych jeszcze za życia profesora Golińskiego i pod jego kierunkiem. W planach jest również wydanie dwóch tomów publicystyki Żeromskiego.
„Nawracanie Judasza” – pierwsza część trylogii „Walka z szatanem” – ukazuje się w opracowaniu Beaty Utkowskiej jako t. 16 „Pism zebranych”.

Instytut Badań Literackich PAN

Oprawa twarda

ISBN: 978-83-615-5298-7

Liczba stron: 460

Format: 125x195mm

Cena katalogowa: 35,00 zł

pobierzpdf

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *