0

Gaston Courtois Ćwiczenie woli PDF Ebook EPUB MOBI

Gaston Courtois

Ćwiczenie woli PDF

T272470.jpg

Pobierz :

pobierzpdf

Francuski pedagog i kapłan podsuwa czytelnikom klucz do sukcesu, jakim jest zwycięstwo nad samym sobą. Krótkie rady, maksymy i cytaty z wypowiedzi takich postaci jak: św. Joanna d’Arc, jezuita Jean-Baptiste Henri Lacordaire czy marszałek Ferdynand Foch ukazują korzyści, jakie możemy odnieść na każdej płaszczyźnie życia, kształtując silną wolę. „Zwycięstwo należy do tego, kto wytrzyma piętnaście minut dłużej od przeciwnika” – mawiał Foch.
A kiedy dopada nas zniechęcenie i poczucie przegranej, ks. Gaston Courtois przypomina, że w każdej chwili jest z nami Ten, który udzieli nam siły do walki z lenistwem ciała i duszy, w trudnej drodze do osiągnięcia świętości.

Gaston Courtois (1897–1970), francuski kapłan w Zgromadzeniu Les Fils de la Charité i wybitny wychowawca. W 1936 roku założył ruch młodzieżowy Mouvement des Cours Vaillants (Ruch Mężnych Serc). W 1948 roku został współzałożycielem i kapelanem Międzynarodowego Katolickiego Biura ds. Dzieci. Napisał ponad sto książek, głównie dla dzieci i młodzieży, niektóre pod pseudonimem Jacques Cour. W Polsce znane są m.in. Rady dla rodziców i Gdy Pan mówi do serca.

Promic

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-750-2636-8

Tytuł oryginalny: L’Education de la Volonte

Liczba stron: 72

Format: 110x180mm

Cena katalogowa: 11,90 zł

Tłumaczenie: Lilla Danilecka

pobierzpdf

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *