0

Christoph Born Piekło Gutenberga PDF Ebook EPUB MOBI

Christoph Born

Piekło Gutenberga PDF

T256386.jpg

Pobierz :

pobierzpdf

Moguncja, rok 1454. Syn bogatego kupca, Jan Gutenberg, udoskonala swój wynalazek, który odmieni oblicze świata: za pomocą ruchomych czcionek drukuje Biblię, co pozwoli rozpowszechnić znajomość Pisma Świetego wsród ludu. W mieście dochodzi do dwóch zabójstw. Jaki związek mają one z wynalazkiem Gutenberga?

Czy młodemu sędziemu, Thomasowi Bergerowi, uda sie znaleźć łączący je motyw i wykryć morderce? Trzymająca w napięciu, barwna powieść Christopha Bornaoparta na realiach codziennego życia pietnastowiecznego miasta i wprowadzająca w początki historii druku.

CHRISTOPH BORN studiował w Moguncji literaturoznawstwo, germanistykę i historię. Napisał prace doktorską na temat wczesnych druków Biblii, od Gutenberga do Lutra.

„Piekło Gutenberga” to pierwsza pozycja z nowej serii Instytutu Wydawniczego PAX, „Powieść z kapturem”, nawiazującej do najlepszych tradycji powieści sensacyjno-historycznej, dostarczającej czytelnikom nie tylko emocji i rozrywki, ale i rzetelnej wiedzy o dziejach chrzescijaństwa i Europy.

Pax

Oprawa miękka

ISBN: 978-83-211-1862-8

Liczba stron: 352

Format: 125x195mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Monika Łesyszak

pobierzpdf

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *